גדר עץ לייסטים


 

התפקיד המעשי של גדרות נראה ברור: לתחום שטח מסוים, לסמן בעלות עליו ולמנוע כניסתם של זרים. אלא שגדר צריכה גם להיות מרשימה מבחינה אסתטית, עמידה לאורך זמן ונוחה לתחזוקה. זו הסיבה בגינה גדרות עץ נחשבות לבחירה הראשונה בלא מעט מצבים, וזאת עקב רשימה מרשימה של יתרונות. הנה כל מה שחשוב לדעת על תכנון, הקמה ותחזוקה של גדרות עץ.

שדה משחק רחב במיוחד

גדרות עץ נראות כמו דבר פשוט להבנה, אולי אפילו חד משמעי. אלא שכאשר נכנסים לעובי הגדר, ניתן למצוא משתנים רבים שעשויים להיכנס לתוך המשוואה. זה מתחיל עם חומר הגלם הספציפי המשמש להכנת הגדר, כאשר דבר ידוע הוא שעץ כולל תחתיו שלל סוגים. כמה מהאפשרויות הבולטות במקרה של גדרות הן אורן פיני, איפאה או במבוק. מנגד, עומדת האפשרות לעץ סינטטי (מלאכותי), אשר מחירו יקר יותר. המלצה מועילה של רבים, בהקשר הזה, היא לבחור בגדרות העשויות מעץ טבעי, אשר יוצר מראה טבעי ככל האפשר. בנוסף, העץ הטבעי ידוע בעמידות שלו.

לאחר ההחלטה על חומר הגלם, יש לקבוע את צורת הגדר הספציפית. הגובה של הגדר, למשל, צריך להיות פונקציה של השימוש המיועד לה: באם יש בבית ילדים שמעוניינים שלא יעברו מעל הגדר, נדרש שהיא תהיה בגובה מספק. מן העבר השני של המשוואה, גדר גבוהה "מדי" עלולה להביא לכך שהנוף הנשקף מהגינה ייחסם  לו. הצורה הספציפית של הלוחות המרכיבים את הגדר (אופקיים או אנכיים, למשל), כמו גם המרווחים ביניהם, הצבע והטקסטורה, צריכים להילקח בחשבון אף הם.

תחזוקה של גדרות עץ

גדר עץ, מעצם המהות שלה, נועדה לשמש למספר שנים לפחות, כאשר השאיפה היא אפילו להתקנה חד פעמית בבית נתון. כדי שאלה יתגשמו, צריך לבחור בחומרים איכותיים, אך גם לדעת מהן פעולות התחזוקה הנדרשות. מומלץ לבחור עץ שעבר אימפרגנציה, פעולה המונעת הופעה של ריקבון ומזיקים בעתיד. הניקיון צריך להיות על פי "הוראות ההפעלה" של המתקין, וכך גם הצביעה המחודשת של הגדר, כאשר זו נדרשת.

נשמח לעמוד לשרותכם
צרו איתנו קשר לפרטים נוספים: 054-2159897