פרגולות ודקים מעץ מלא ואיכותי החל מ 349 שח למטר

דקים, או מדרכי עץ, הפכו בשנים האחרונות להיות אחד הפריטים העיצוביים המרכזיים ביותר בבתים – ובייחוד בבתים הכוללים בתוכם סביבה חיצונית, דוגמת חצר או מרפסת. לא קשה להבין מדוע. דקים, אחרי הכל, משפרים את החלל בו הם מוצבים במידה ניכרת, יוצרים תחושה נעימה ביותר בעת המגע איתם, מאפשרים בידוד תרמי אידיאלי וכן נוחים מאד לתחזוקה ולשימור. לפניכם מספר דגשים שצריך לקחת בחשבון בעת תכנון ובחירה של דקים.

הסוגים השונים (והמגוונים) של עץ

חומר הגלם העיקרי המשמש להכנת דקים, כמובן, הוא עץ. אלא שזהו גם מונח רחב במיוחד, עם מגוון סוגי עצים שיכולים לשמש ליצירת הדק המושלם. עץ איפאה, עץ טיק ברומזי, עץ אורן פיני, עץ אורן קרולניה. הם חלק מהאפשרויות הנפוצות ביותר העומדות בתחום, שעה שהם משלבים בין מראה מרשים, שלל אפשרויות עיבוד ועמידות לאורך זמן.

צורה, גובה ומה שביניהם

גם כשזה נוגע לצורה הספציפית של הדק, עומדות אפשרויות רבות: למעשה, עקב האופציה ליצור משטח דק המתוכנן מראש בהתאם לצרכי המזמינים, דומה שהשמיים הם הגבול. החלטה עיקרית צריכה להיות לגבי צורת ההנחה של קורות העץ, כאשר האפשרויות המרכזיות הן הנחה לרוחב לעומת הנחה לאורך. הנחת קורות הדק בצורה רוחבית אידיאלית למשטחים גדולים, כמו גם כאשר מעוניינים להשתמש בדקים ליצירת שבילים או מדרכים בחלל מוגדר. הנחת הקורות לאורך נחשבת ל"עדינה" יותר, מבחינה חזותית, ויכולה ליצור תחושה של נפח בחללים קטנים יחסית.

הגובה של משטחי הדק צריך להיכנס אף הוא לתוך המשוואה. הרצון העיקרי של רבים הוא ליצור מקשה עיצובית אחת, מה שמסביר מדוע בדרך כלל גובה הדק יהיה כגובה הרצפה אשר מקיפה אותו (למשל, רצפת הבית לעומת משטח הדק בנמצא בחצר). אפשרות אחרת היא "להנמיך" מעט את הקורות, וזאת במטרה שהוצאת מים מהבית לחצר, בעת הניקיון של הבית, תהיה פשוטה יותר.

054-2159897 התקשרו אלינו ונחזור אליכם בהקדם עם פרטים נוספים